Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
20 marca 2018

Uwaga ASF!

Ulotka informacyjna na temat wymogów dotyczących zabezpieczenia gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, wynikających z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, zmienionego rozporządzeniem MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 360).

Czytaj więcej o: Uwaga ASF!
Powiększ zdjęcie
20 marca 2018

III edycja Dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”

To już III edycja Dolnośląskiego budżetu obywatelskiego. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz trzeci będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

 

Czytaj więcej o: III edycja Dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”
Powiększ zdjęcie
19 marca 2018

Zapraszamy na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”

W związku z przeprowadzoną w maju 2017 r. debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”, podczas której omawiano program „Dzielnicowy bliżej nas”, działania profilaktyczne jaworskiej jednostki, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także najnowsze zagrożenia w cyberprzestrzeni, zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży, mając na względzie podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów zaplanowano debatę ewaluacyjną. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze serdecznie zaprasza więc wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę, 21 marca 2018 r. o godz. 12.00, w jaworskim Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”
Powiększ zdjęcie
19 marca 2018

Dodatkowy konkurs na dotacje dla przedsiębiorców

Jeszcze w tym roku będzie ogłoszony nowy konkurs na wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej w MŚP. W środę, 14 marca  Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła zmiany w harmonogramach swoich konkursów.

Czytaj więcej o: Dodatkowy konkurs na dotacje dla przedsiębiorców
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
16 marca 2018

Zwiększać szanse Jaworzan na edukację kulturową.

13 marca w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa gościliśmy przedstawicieli Ośrodka Kultury i Sztuki z Wrocławia, którzy przedstawili szczegóły programu mikrograntowego „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury z Warszawy. Gospodarzem spotkania w imieniu Urzędu Miejskiego była Agnieszka Rynkiewicz, zastępca Burmistrza Miasta Jawora.

Czytaj więcej o: Zwiększać szanse Jaworzan na edukację kulturową.
Powiększ zdjęcie
15 marca 2018

[komunikat]: Zamkniecie ul. Cukrowniczej

W związku z realizacją robót budowlanych związanych z przebudową nawierzchni drogi ul. Cukrowniczej w Jaworze, Urząd Miejski w Jaworze informuje, że z dniem 19 marca 2018 r. zostaje wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu polegająca na zamknięciu dla ruchu kołowego ul. Cukrowniczej z wyjątkiem pojazdów budowy i dojazdu do posesji

Czytaj więcej o: [komunikat]: Zamkniecie ul. Cukrowniczej