Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

2017-09-05 12:38:32, autor: Jakub Jagiełło, kategoria: Ogłoszenia i informacje
4 września w Jaworze upamiętniliśmy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości odbyły się na jaworskim Rynku oraz w Teatrze Miejskim. Delegacje środowisk kombatanckich, samorządowców, instytucji miejskich i powiatowych, zakładów pracy i organizacji społecznych, przedstawicieli Wojska Polskiego, harcerzy i liczne grono młodzieży z jaworskich szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem 1000-lecia odrodzenia Państwa Polskiego aby oddać hołd ofiarom wojny.

Z okazji dzisiejszej rocznicy, w Teatrze Miejskim w Jaworze, wygłoszono okolicznościowy referat, wręczono odznaczenia, a na zakończenie odbył się występ artystyczny w wykonaniu zespołu Iskierki" z OSP Pomocne.

W czasie uroczystości Zarząd Koła Miejskiego Związku kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odznaczył osoby zasłużone na rzecz organizacji. Z rąk Kazimierza Wilka - Wiceprezesa Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP oraz Władysława Mazura - Wiceprezesa Koła odznaczenia odebrali: Bogusława Benczyńska – za pracę społeczną na rzecz Koła Miejskiego Związku Kombatantów, Lucyna Buczyńska – dyrektor PCKZiU w Jaworze, której szkoła jest opiekunem sztandaru kombatanckiego oraz Burmistrz Jawora Emilian Bera, któremu Zarząd Koła podziękował za pełną zaangażowania współpracę.

Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956518 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN