Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Darmowe projekty dla mieszkańców

2017-09-05 13:29:04, autor: Jakub Jagiełło, kategoria: Ogłoszenia i informacje
W Sali Rajców odbyło się dziś spotkanie w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji zajmujących się aktywizacją osób starszych. Na spotkaniu przedstawiono ofertę bezpłatnych szkoleń i usług skierowanych do osób z niepełnosprawnością i ich rodzin oraz osób poszukujących pracy, jak również do osób o niskich kwalifikacjach lub od osób 50+ z całego powiatu jaworskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektów.

Dolnośląska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. w imieniu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich i Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego realizuje projekt SKUTECZNE I PROFESJONALNE USŁUGI SPOŁECZNE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, którego celem jest podniesienie jakości życia osób z niepełnosprawnością poprzez zwiększenie ilości
i jakości usług asystenckich i opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi świadczonych w Państwa miejscowości. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020.

W ramach projektu zaplanowano szereg kompleksowych i bezpłatnych usług mających na celu wsparcie osób niepełnosprawnych (usługi asystenckie, usługi opiekuńcze wraz z teleopieką) oraz ich opiekunów faktycznych (szkolenia, doradztwo m.in. psychologiczne). Działania projektowe to także bezpłatne szkolenia dla kandydatów na asystentów/opiekunów osób niepełnosprawnych (szkolenia teoretyczne i praktyczne wraz z możliwością zatrudnienia w ramach projektu do grudnia 2019 roku).

***************************


Dolnośląska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. w imieniu Pro4 Sp. z o.o. oraz Sudeckiego Instytutu Rozwoju Regionalnego realizuje projekt pn. „Wiedza dla mnie” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, poddziałanie 10.4.1 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – konkursy horyzontalne. Celem projektu
jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych poprzez ukończenie kursów w obszarze branży hotelarsko-restauracyjno-cateringowej (HoReCa) i turystycznej przez 120 osób dorosłych dla Legnicko – Głogowskiego Obszaru Interwencji.

W ramach projektu zaplanowano kompleksowe i bezpłatne usługi doradczo-szkoleniowe dla osób dorosłych o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie na poziomie ponadgimnazjalnym włącznie) oraz dla osób w wieku 50+, które zamieszkuję Legnicko Głogowskie Obszaru Interwencji. Realizacja usług szkoleniowo-doradczych ma na celu zapewnienie wzrostu poziomu wykształcenia ww. osób, a tym samym zwiększenie ich możliwości i szans na rynku pracy.

W ramach projektu zaplanowano:
- indywidualne doradztwo edukacyjno – zawodowe dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu
- realizację kształcenia w formach pozaszkolnych osób dorosłych tj.
Kursy podnoszące umiejętności zawodowe z zakresu (obligatoryjny): Kucharz (128 godzin) / Dietetyk (128 godzin) / Kelner (80 godzin) / Recepcjonista (64 godziny)
Kurs kompetencji ogólnych z zakresu (fakultatywny): Przywództwo, budowanie i kierowanie zespołem (32 godziny)
Kursy z zakresu (fakultatywny): Profesjonalna obsługa klienta (32 godziny) / Savoir vivre
w biznesie (32 godziny) / Planowanie i organizacja imprez i usług turystycznych (32 godziny)

Kursy zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu/dyplomu wydanym na podstawie
§11 ust. rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2014, poz.622).

Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956517 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN