Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Referat Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Jaworze przypomina

2017-10-12 10:52:53, autor: Jakub Jagiełło, kategoria: Ogłoszenia i informacje
odpady wielkogabarytowe (meble, wykładziny, okna, zużyte opony z samochodów osobowych, sprzęt RTV i AGD, urządzenia sanitarne itp.) można wystawiać przy kontenerach na odpady zmieszane zgodnie z obowiązującym harmonogramem, najpóźniej do godz. 7:00 podanego dnia wywozu, ale nie wcześniej niż przed dniem wyznaczonym w harmonogramie .

Niezależnie od podanych terminów każdy właściciel nieruchomości może w dowolnym terminie oddać nieodpłatnie ww. odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Słowackiego 32 w Jaworze w dniach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. od 7.00 do 15.00, wtorek w godz. od 9.00 do 17.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta stanowisko nr 12, tel. 76 870 20 21 wew. 249 lub w Referacie Gospodarki Odpadami pod nr tel. 76 871 14 20.

odpady budowlane i rozbiórkowe:
odpady mineralne niezanieczyszczone (np. gruz betonowy, ceglany i elementy ceramiki budowlanej w ilości 50 kg na rok (na mieszkańca) można oddać nieodpłatnie do PSZOK,
natomiast na większe ilości w/w odpadów należy wynająć kontener od firmy odbierającej odpady od mieszkańców lub oddać odpłatnie do PSZOK,

tekstylia (odzież używana) - na terenie miasta wystawione są kontenery na odpady tekstylne.

odpady zielone (np. liście, trawa, gałęzie), właściciele nieruchomości jednorodzinnych, zobowiązani są do zbierania w przydomowych kompostownikach lub przekazywania nieodpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). Ta sama zasada dotyczy również ogrodów działkowych.

popiół należy umieszczać w pojemnikach z opisem „odpady zmieszane” pod warunkiem, że nie będzie to gorący popiół.

Na stronie www.jawor.pl w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI - SEGREGACJA ODPADÓW dostępny jest PORADNIK jak prawidłowo segregować odpady, którego egzemplarze w formie ulotki były dostarczane do każdego gospodarstwa domowego oraz do firm. Również dostępny jest HARMONOGRAM wywozu odpadów komunalnych na rok 2017.

Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 962029 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN