Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

XIX MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KAMERALNYCH – JAWOR 2017

2017-11-13 11:22:20, autor: Jakub Jagiełło, kategoria: Ogłoszenia i informacje
Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera i Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury zapraszają na Koncert Laureatów XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2017, który odbędzie się dnia 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze ul. Parkowa 5. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się jesienią każdego roku. Młodzi kameraliści spotykają się w Jaworze od 1995 roku. W tym roku odbędzie się XIX edycja Przeglądu, a biorą w nim udział zespoły o różnym składzie instrumentalnym. Usłyszymy duety, tria, kwartety, kwintety.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, jest ogromne zainteresowanie imprezą. Swój udział zgłosiły 34 zespoły kameralne ze Szkół i Akademii Muzycznych z takich miast jak: Brema (Niemcy), Bytom, Gdańsk, Gródek (Ukraina), Hamburg (Niemcy), Jawor, Katowice, Kraków, Legnica, Lublin, Lwów (Ukraina), Łódź, Nysa, Ruda Śląska, Wrocław, a zatem do Jawora przyjedzie wielu wspaniałych młodych artystów. W większości są to Laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W ich wykonaniu usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale także rozrywkową i popularną.

Przesłuchania konkursowe odbędą się z udziałem publiczności w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w dniach 18 i 19 listopada 2018 r. Oceniani będą przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Mieczysława Stachury Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Głównym organizatorem Przeglądu jest Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury, a współorganizatorami: Jaworski Ośrodek Kultury, Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, Akademia Muzyczna we Wrocławiu oraz Hillersche Villa – gGmbH w Zittau.

Sponsorami projektu są: Gmina Jawor, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Ronal Polska sp. z o.o oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956031 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN