Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Prasa, radio, telewizja

2013-05-27 14:28:22, autor: mdPrasa, radio, telewizja
Kurier Jaworski

Biuletyn Informacyjny Samorządów Powiatu Jaworskiego. Kurier Jaworski ukazuje się od 10 lipca 1998 r. Bezpłatne wydawnictwo władz samorządowych miasta Jawora; od grudnia 2005 r. wydawany wspólnie z gminami Powiatu Jaworskiego: Paszowicami, Wądrożem Wielkim, Męcinką, Mściwojowem oraz Starostwem Powiatowym w Jaworze. Nakład 10000 egzemplarzy. Porusza sprawy lokalne związane ze sferą komunalną, gospodarką, oświatą, sportem, opisuje ważne wydarzenia i uroczystości gminne. Ma charakter informacyjny.
Redaktor Naczelny: Leszek Światkowski. Redaguje zespół.

Kolejne numery Kuriera Jaworskiego


Nowa Gazeta Jaworska

To najstarszy tygodnik informacyjno-publicystyczny w mieście. Jej pierwszy numer ukazał się 1 czerwca 1990 roku. Wydawcą był Jaworski Ośrodek Kultury, a redaktorem naczelnym - Ryszard Trześniowski.
W 1997 roku funkcję wydawcy przejęła spółka cywilna "Gazeta Jaworska", a w dwa lata później nastąpiła zmiana tytułu na "Nowa Gazeta Jaworska". Pojawiły się nowe kolumny poświęcone gminom powiatu jaworskiego.
Od początku "Gazeta" deklarowała się jako pismo czytelników. Na jej łamach znajduje odzwierciedlenie wszystko to, co dzieje się w Jaworze i okolicy. Sporo miejsca na łamach pisma zajmuje problematyka historyczna. Przede wszystkim wspomnienia okresu pionierskiego po 1945 roku, ale również opisy miasta i jego mieszkańców z czasów przedwojennych, by pokazać, że historia tej ziemi nie zaczęła się po wojnie.
Obecnie pismo kolportowane jest na terenie powiatu jaworskiego oraz gminy Dobromierz. Wydawane jest w nakładzie 5-6 tys. egzemplarzy i objętości 24-32 kolumn.

Strona internetowa Nowej Gazety JaworskiejRadio PLUS Legnica

Pierwotnie pod nazwą Radio Plus działała wyłącznie stacja w Gdańsku (rozpoczęła nadawanie w 1992 roku). W 1998 na bazie gdańskiej rozgłośni oraz diecezjalnych stacji z innych części kraju uruchomiono ogólnopolską sieć radiową. W latach 2001-2005 jej dyrektorem był ks. Kazimierz Sowa. Za czasów jego kierowania Radiem Plus z sieci wystąpiła część rozgłośni: Radio Victoria, RDN Małopolska, Radio eM, Radio Józef (przyłączone ponownie w 2008 r.) oraz Radio eR. Następnie, w październiku 2005, doszło do podziału sieci: osiem jej byłych stacji związało się z Grupą Radiową Time, tworząc VOX FM. Pozostałych dwanaście rozgłośni kontynuowało działalność pod szyldem Radia Plus. Od 2005 r. inwestorem i producentem programu sieci była grupa Ad.point (w 2007 r. przejęta przez holding Eurozet). W drugiej połowie czerwca 2010 doszło do podpisania porozumienia pomiędzy spółką Radio Plus Polska a Porozumieniem Radiowym Plus (sieć VOX FM), na mocy którego 6 września osiem rozgłośni związanych z grupą Time dołączyło ponownie do sieci Plusa. Radio PLUS Legnica jest stacją przyłączoną na mocy umów franczyzowych ze spółką Radio Plus Polska.
Strona internetowa radia PLUS Legnica
Informacje z radia dotyczące Jawora i okolic


TV Jawor

W latach 1996-97 na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej wrocławska firma Gosat-Service wykonała sieć telewizji kablowej na osiedlach spółdzielczych. Ówczesny prezes SML-W podjął decyzję o uruchomieniu eksperymentalnego studia, który w siedzibie Spółdzielczego Klubu „Piast” zaczął realizować pierwsze lokalne programy. Od jesieni 1997 roku zajmowali się tym: Małgorzata Kądziołka, Justyna Przysiężna i Tomasz Gala. Do maja następnego roku odbiorcy telewizji kablowej mogli zobaczyć m.in. filmowe relacje z imprez kulturalnych, rozmowę z Janem Rybotyckim, wywiad z Marią Wrońską, wiceburmistrzem Jawora. Latem 1998 roku władze SML-W postanowiły utworzyć Jaworskie Studio Telewizji Kablowej, a jego szefem został Wiesław Piotrkowski. Do grona autorów i realizatorów dołączyły kolejne osoby: Kornel Jaskólski, Jolanta Borkowska, Teresa Kietlińska, Dariusz Kwaśny, Agnieszka Starzec i Maja Usinowicz. Codziennie o godz. 17.45 nadawany był program „Wiadomości Jaworskie”. Powstała pierwsza ramówka JSTK, w której znalazły się cykliczne programy: „Jaworskie rozmowy”, „Notowania targowe” czy „Echa sportowe”. Przed wyborami samorządowymi jesienią 1998 roku Studio nagrywało i emitowało spoty wyborcze. Natomiast 11 października 1998 roku, po zakończeniu wyborów, nadało pierwszy program na żywo - „Wieczór Wyborczy”. Wzięli w nim udział przedstawiciele niemal wszystkich komitetów wyborczych, które wystawiły swoich kandydatów w wyborach.

Następnie władze Spółdzielni mieszkaniowej podjęły decyzję zawieszeniu działalności Studia Jawor. Podjęto także decyzję o zbyciu sieci TVK. Sieć w Jaworze została kupiona przez Telewizję Kablową Vectra. Dzięki staraniom nowego operatora sieci TVK, 14 lutego 2003 r. w Jaworze znów zaczął pojawiać się program informacyjny - Informacje Jaworskie, który jest emitowany cztery razy w tygodniu.
Realizowany jest on przez Darka Kwaśnego, Krzyśka Dąbrowę oraz Henryka Culera. W pierwszym programie po przerwie wzięły udział także Jola Borkowska i Teresa Kietlińska, które nadal współpracują z TV Jawor. Ponadto TV Jawor realizuje programy o tematyce samorządowej, kulturalnej i rozrywkowej. Emisja TV Jawor rozpoczyna się przeważnie o godz. 18:15 i trwa do 19:00. Powtórka bloku rozpoczyna się od godz. 21.15. We wtorki i piątki emitowane są nowe programy, w poniedziałki i środy - powtórki.

Tak było do maja 2005 r.
Teraz nadajemy godzinę programu dziennie, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Godzinny program zostaje emitowany przez 2 dni. Nowy blok programowy ma swój "pierwszy raz" w środę, piątek i poniedziałek.

od sierpnia 2008r.
Obecnie, Darek pracuje nad realizacją programu lokalnego z Katarzyną Tołyż i Adamem Kamińskim .
Od października Adam zdobywa wiedzę w J.Górze. Kasia Tołyż “łowi sensacje” do INFORMACJI.
Z dniem 1 września Darek Kwaśny został właścicielem Telewizji Jawor.

Strona internetowa Telewizji Jawor
>> Najświeższe informacje <<


Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956030 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN