Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Dolny Śląsk za pół ceny

2014-10-02 15:03:30, autor: RL


Już kolejny raz Dolnośląska Organizacja Turystyczna organizuje w dniach 21-23.10. 2016 r. projekt „Dolny Śląsk za pół ceny” - ogólnopolską kampanię promującą turystyczne atrakcje Dolnego Śląska. Jawor również bierze udział w tej akcji!

Dolnośląska Organizacja Turystyczna odpowiada za promocję wydarzenia w mediach i w całości ją finansuje. Natomiast właściciele obiektów odpowiadają za obniżenie cen w weekend od 21 do 23 października br. Wszystkie największe atrakcje regionu będzie można odkryć w promocyjnych cenach. Dzięki temu taniej skorzystamy z ofert hoteli, restauracji, kościołów, zamków, muzeów, teatrów oraz wielu innych atrakcji Dolnego Śląska. Lista podmiotów biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.dolnyslasktaniej.pl oraz na profilu portalu społecznościowego www.facebook.com/dolnyslask.zapolceny

Muzeum Regionalne w Jaworze również obniży cenę wstępu dla zwiedzających dokładnie o połowę!
bilet wstępu do muzeum - 4,50 zł / cena regularna 9,00 zł

Muzeum Regionalne w Jaworze mieści się w późnogotyckich zabudowaniach dawnego klasztoru Franciszkanów obserwantów. Posiada bogate kolekcje sztuki raz zabytków archeologicznych, etnograficznych, militarnych i dawnego rzemiosła. Muzeum słynie m.in. z kolekcji zabytkowych form piernikarskich eksponowanych we wnętrzu stylowo urządzonej kawiarni. Do najnowszych wystaw należy przedwojenna kolekcja "Jaworskich motyli", na której prezentowane są gatunki z całego świata.

To jednak nie koniec atrakcji!
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jawora, a także turystów do skorzystania z niepowtarzalnej okazji zobaczenia miasta z góry – z perspektywy 2 wież widokowych. Weź lornetkę, weź aparat i zobacz zapierający dech w piersiach widok.
Podczas akcji promocyjnej „Dolny Śląsk za pół ceny” w dniu 22 października br. od godz.11.00 do 14.00 zostaną udostępnione wieże widokowe w Zamku Piastowskim oraz Ratuszu, gdzie przy okazji można będzie obejrzeć wspaniałe witraże w Sali Rajców. Wstęp wolny!

Dodatkowo:
23.10.2016 r. Pociąg Retro - niezapomniana podróż WESTWALCZYKIEM
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej organizuje przejazd Muzealnego Pociągu Specjalnego WESTFALCZYK na trasie Jaworzyna Śl. – Świdnica – Jawor – Jaworzyna Śl. Pociągu, który w przeddzień 368 rocznicy zawarcia pokoju westfalskiego połączy Kościoły w Świdnicy i Jaworze, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Prawdopodobnie będzie to pierwszy taki pociąg w historii i jedna z ostatnich szans do zwiedzenia w tym roku Kościołów Pokoju.

Informacja dla mieszkańców Jawora, którzy chcą uczestniczyć w tym szczególnym i niecodziennym wydarzeniu. O godz. 9:47 z dworca PKP w Jaworze odjeżdża pociąg Kolei Dolnośląskich do Jaworzyny Śląskiej skąd rozpocznie się podróż Westwalczykiem. Bilet normalny 8,20 zł, ulgowy 5,17 zł wg. stawek KD.

Rozkład jazdy pociągu:
10:25 Jaworzyna Śl.
10:40 Świdnica Miasto
11:00 / 12:30 Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy
13:10 Świdnica Miasto
13:25/13:55 Jaworzyna Śl., wodowanie parowozu
14:25 / 16:35 Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Jaworze, przerwa obiadowa
16:55 Jawor
17:45 Jaworzyna Śl.
CENY BILETÓW: (cena nie obejmuje przejazdu z Jawora do Jaworzyny Śląskiej)
Osoby dorosłe: 90 zł / os.
Dzieci* i młodzież ucząca się do 18-lat: 70 zł / os.
*Dzieci do lat 3 podróżują nieodpłatnie.

W cenie biletu otrzymujemy: przejazd zabytkowym pociągiem , zwiedzanie kościołów z przewodników, obiad (zupę) w czasie przerwy obiadowej, kawę i herbatę na pokładzie pociągu.

Zakup biletu po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje pod adresem e-mail: rezerwacje@muzeatechniki.pl
Więcej informacji na: www.muzeumtechniki.pl

Zobacz film promujący akcję Dolny Śląsk za pół ceny:


Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956512 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN