Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

PIT w Jaworze – to dobrze się składa!

2017-02-13 08:07:15, autor: JB

Mieszkasz lub pracujesz w Jaworze, ale z podatku rozliczasz się w innym mieście? Warto to zmienić! Płacąc podatek tam, gdzie mieszkasz inwestujesz w siebie, w rozwój miasta, w poprawę komfortu swojego życia. Jeśli zrobisz to już teraz możesz zyskać podwójnie - biorąc dodatkowo udział w akcji „PIT w Jaworze – to dobrze się składa” masz szansę na wygranie atrakcyjnej nagrody.


Dlaczego miejsce rozliczania podatku rocznego (PIT) jest tak ważne dla miasta?
Blisko 20 procent dochodów Jawora to wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Niewiele osób jednak wie, że do gminy trafi aż 37% tego podatku. Fundusze te są przeznaczane m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli, inwestycje, remonty, działalność kulturalną czy sportową. Wypełniając swoje zeznanie warto podać jaworski adres zamieszkania i w ten sposób wskazać Jawor, jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków.

Nie musisz być zameldowany – wystarczy, że zamieszkujesz w Jaworze...
...a w swoim zeznaniu podatkowym za 2016 r. wpiszesz adres zamieszkania obejmujący teren miasta. Wypełniony formularz deklaracji można złożyć osobiście, wysłać pocztą na adres jaworskiego Urzędu Skarbowego lub elektronicznie. Urząd sam zaktualizuje nasze dane. Jeśli rozlicza nas pracodawca wystarczy, że zgłosimy mu nasz adres zamieszkania.


„PIT w Jaworze – to dobrze się składa”
Aby wziąć udział w akcji i mieć szansę na wygranie nagrody trzeba spełnić cztery warunki:
Po pierwsze - wypełnić deklarację podatkową PIT za rok 2016,
Po drugie - wpisać adres zamieszkania na terenie miasta Jawora,
Po trzecie - złożyć zeznanie roczne w jaworskim Urzędzie Skarbowym,
Po czwarte - wrzucić do skrzynki w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze (Rynek 1-5) potwierdzoną przez US kserokopię pierwszej strony zeznania podatkowego za 2016 r. lub stosowne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego bądź kopię urzędowego potwierdzenia odbioru - w przypadku złożenia zeznania elektronicznie.

Akcja trwać będzie od 13 lutego do 5 maja 2017 r. Wszyscy, którzy spełnią powyższe warunki i zgłoszą się do zabawy, będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody, a wśród nich 1 z 5 stylowych tabletów marki Lenovo. Losowanie nagród odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.jawor.pl /PIT w Jaworze – to dobrze się składa.
[DO POBRANIA] PIT w Jaworze – to dobrze się składa! REGULAMIN PDF
Jeśli Jawor jest dla Ciebie ważny, jeśli to jest miejsce Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Jaworze i przekaż część swojego podatku na rozwój miasta.
Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956516 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN