Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
polski  english  deutsch  czech
menumenu_koniec Kurier Jaworski kalendarz
menu_koniec zobacz równieżkontener koniec Mapa Gminy Jawor zobacz równieżkontener koniec Koniecznie odwiedź
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
kontener koniec mikroporady.pl Polska Atrakcyjna Punkt informacyjny - fundusze europejskie zobacz równieżkontener koniec pogoda
  • Europejski Numer Alarmowy - 112
  • Policja - 997, 76/ 726-22-05
  • Straż pożarna - 998, 76/ 871-12-31
  • Pogotowie ratunkowe - 999
  • Pogotowie gazowe - 992
  • Pogotowie energetyczne - 991
  • Pogotowie wod-kan - 994
menu_koniec Powiadomienia
SiSMS
Pobierz Komunikator SiSMS
na swój telefon używając kodu QR:
Pobierz Komunikator SiSMS na swój telefon
kontener koniec e-kartkimenu_koniec Powiat Jaworskikontener koniec zobacz równieżkontener koniec

Kluby sportowe

2011-10-19 08:14:29
Jaworskie Towarzystwo Sportowe Oldboys Dziubek
ul. Korfantego 8D/2
59-400 Jawor
jtsdziubki.republika.pl
Jaworski Klub Brydża Sportowego
ul. Sikorskiego 10B/3
59-400 Jawor
e-mail: jkbs.jawor@interia.pl
www.jkbs.cba.pl
MRKS "Kuźnia" Jawor
ul. Parkowa 8
59-400 Jawor
www.mrkskuzniajawor.futbolowo.pl

Klub założony w 1946 roku. Ćwiczy w nim około 150 zawodników. Drużyna seniorów od 1986 roku nieprzerwanie występowała w III lidze. Obecnie występuje w klasie okręgowej (V liga). Juniorzy starsi (do lat 19) występują w klasie międzywojewódzkiej (3 województwa - legnickie, leszczyńskie i zielonogórskie). Juniorzy młodsi występują w klasie wojewódzkiej. Ponadto w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim uczestniczą dwie drużyny trampkarzy. W dwóch grupach prowadzone są zajęcia z najmłodszymi chłopcami (10-11) lat. Mecze rozgrywane są na stadionie w Parku Miejskim.
KS Sparta Stary Jawor
ul. Widokowa 12
59-400 Jawor

Klub założony w 1995 roku. Posiada drużynę seniorów występującą w klasie "B" oraz jedną drużynę juniorów. W sumie w klubie ćwiczy około 40 zawodników. Drużyna rozgrywa swoje mecze na stadionie OSiR-u w Jaworze (osiedle "Przyrzecze") . Ponadto w Jaworze istnieje drużyna oldbojów, składająca się z byłych zawodników "Kuźni", którzy zakończyli już karierę piłkarską. Regularnie rozgrywa ona mecze z takimi samymi drużynami z innych miast województwa legnickiego oraz z drużynami występującymi w regularnych rozgrywkach na niższych szczeblach.
MKS "Victoria" Jawor
ul. Piłsudskiego 15
59-400 Jawor

Klub założony w 1955 roku. Ćwiczy w nim około 100 zawodników. Specjalnością klubu są skoki na trampolinie. W tej konkurencji zawodnicy "Victorii" należą do ścisłej czołówki w Polsce, zarówno wśród seniorów jak i juniorów.
KS "Olimpia" Jawor
Pl. Bankowy 1
59-400 Jawor
e-mail: biuro@olimpiajawor.pl
www.olimpiajawor.pl

Klub istnieje od roku 1990. Prowadzi sekcję piłki siatkowej dziewcząt. Szkolenie oparte jest na bazie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jaworze Plac Bankowy 1, który udostępnia swoją salę gimnastyczną oraz prowadzi klasy sportowe o profilu piłki siatkowej.
Jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej, posiada ORGANIZACJI POŻYTKU PULICZNEGO.
W klubie obok zespołu seniorek na szeroką skalę prowadzone jest na szeroką skalę szkolenie młodzieży.
Nasze zespoły młodzieżowe należą do ścisłej czołówki Dolnego Śląska, corocznie uczestniczą w rozgrywkach szczebla centralnego.
Wychowanką klubu jest Katarzyna Mroczkowska, obecnie zawodniczka Gwardii Wrocław, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych, była reprezentantka Polski, laureatka Nagrody Miasta Jawora.
Największym sukcesem jest niewątpliwie awans w sezonie 2003/2004 do I ligi.
W praktyce klub jest klubem międzyszkolnym działającym przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Jaworze.
W szkoleniu klub ściśle współpracuje z UKS Olimpia -Dwójka. Corocznie szkolenie w klubie rozpoczyna średnio 30-40 zawodniczek. Od początku istnienia przez klub przewinęło się ponad 500 dziewcząt.
Stale w klubie trenuje średnio 120 zawodniczek w sześciu grupach wiekowych począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej.
W klubie pracuje sześciu trenerów i instruktorów. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz prowadzenie zespołów w rozgrywkach organizowanych przez PZPS.
Ognisko TKKF Piast Jawor "Siłownia"
ul. Wieniawskiego 5 (siłownia)
59-400 Jawor

W roku 1985 dzięki pomocy SMLW w Jaworze i w jej lokalu, przy ulicy Wieniawskiego 5, powstaje siłownia. Pomysłodawcą i inicjatorem jej powołania był Dariusz Szczygieł, ówczesny pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej. Władze Spółdzielni udostępniły lokal a środki na zakup sprzętu kulturystycznego pozyskano od zarządu wojewódzkiego TKKF w Legnicy. Do września 1991r. było to ognisko działające przy tym zarządzie. W roku 1991 ognisko zostało zarejestrowane i od tego czasu posiada ono osobowość prawną i działa jako samodzielna jednostka TKKF „ Piast” w Jaworze. Jej prezesem został Dariusz Szczygieł a członkami zarządu : Włodzimierz Sabat, Józef Mokrzycki i Marek Boczek. Pierwsze sukcesy widoczne były już po 2 Latacz działalności. W roku 1987 Włodzimierz Sabat zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce. Wspólnie z Małgorzatą Król ( Sabat), zajął również III miejsce w parach mieszanych. Wyżej wymieniona para, w roku 1990 zdobywa złoto na Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu a Włodzimierz Sabat zostaje mistrzem Polski w kulturystyce.

Czytaj więcej...
Jaworski Klub Karate "SATORI"
ul. Chojnowska 81
59-220 Legnica

Klub założony został w 1991 roku. Liczy obecnie około 240 członków, w zdecydowanej większości uczniów jaworskich szkół podstawowych i średnich. Klub nie posiada własnych obiektów - korzysta z sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7, w której ma także swoją siedzibę.
Klub Sportów Wodnych "Farwater"
ul. Widokowa 6
59-400 Jawor
tel.: 500-344-822
klubfarwater@wp.pl
www.klubfarwater.pl


Klub Sportów Wodnych „Farwater” swoim zasięgiem działań obejmuje cały Dolny Śląsk, a w szczególności powiat jaworski. W swojej działalności główny nacisk kładziemy na popularyzację sportów wodnych, takich jak: żeglarstwo, narty wodne, wakeboarding, parasailing, skimboarding, wakeskate, kitesurfing oraz windsurfing. Ze względu na sezonowość wymienionych wyżej dyscyplin, w sezonie zimowym uprawiamy narciarstwo i snowboarding.
Wykwalifikowana kadra instruktorów zapewnia wysoki poziom szkolenia zarówno na etapie początkującym jak i zaawansowanym. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania kursów na stopnie żeglarskie i motorowodne, zakończonych uzyskaniem dokumentów uprawniających do kierowania różnego rodzaju jachtami. O bezpieczeństwo podczas zajęć dbają nasi ratownicy wyposażeni w nowoczesny sprzęt asekuracyjny i ratowniczy.
Nasza oferta skierowana jest do osób w każdym wieku a w szczególności do dzieci i młodzieży. Organizujemy różnego rodzaju wyjazdy jednodniowe i obozy, podczas których zapewniamy aktywne spędzenie czasu w miłej atmosferze dla pojedynczych osób, jak i grup zorganizowanych.


Uczniowski Klub Sportowy 5 SALTO
Uczniowski Klub Sportowy 5 SALTO
59-400 Jawor, ul.J.Piłsudskiego 15,
tel.76 870-29-97,
e-mail: klub@uks5salto.pl
MKS STRONG MAN PUSZEK TEAM
Młodzieżowy Klub Sportowy „STRONG MAN PUSZEK TEAM”, którego szefem jest Grzegorz Brodowski.
Klub wprowadził do naszego miasta nową dyscyplinę sportową – STRONG MAN. Oprócz niej, instruktorzy zajmować się będą również sportami siłowymi poprzez prowadzenie zorganizowanego szkolenia w dziedzinie kulturystyki oraz fitness.

Na razie zajęcia odbywają się w Klubie TTKF „Piast” przy ul. Wieniawskiego
Jaworski Klub Sportowy "Spartakus"
Al. Dębowa 16
59-400 Jawor

Klub został założony w czerwcu 2007 r. Zrzesza ponad 60 chłopców. Planowanym zadaniem klubu jest integracja młodzieży, atrakcyjne spędzanie czasu wolnego oraz kształtowanie trwałych nawyków do uprawiania piłki siatkowej na terenie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Treningi chłopców odbywają się w trzech grupach /10, 11, 12 - 13 lat/ pod okiem doświadczonych trenerek pani Marty Czyczerskiej i Doroty Wojtowicz, na bazie Gimnazjum nr 1 i L.O. im. T. Kościuszki, które udostępniają nam swoje sale gimnastyczne.
MKS Kormed Tytan
ul. Chrobrego 26A
59-400 Jawor
UKS "JAVORIA"
ul. Armii Krajowej 9
59-400 Jawor
e-mail: uks.javoria@op.pl
UKS "JEDYNKA"
ul. Moniuszki 4
59-400 Jawor
UKS "SPRINT"
ul. Limanowskiego 10
59-400 Jawor
Jaworskie Towarzystwo Tenisowe
ul. Starojaworska 16
59-400 Jawor

Urząd Miejski w Jaworze 2017  |  stronę odwiedziło już 956029 osób  |  Projekt i wykonanie SN-DESIGN